Робимо політику якісною, політиків - професійними!

Ні! Виборам за законом Януковича: Волиняни візьмуть участь у всеукраїнській акції за виборчу реформу

05.09.2018

Масштабна всеукраїнська акція за виборчу реформу відбудеться о 9:30 у четвер, 6 вересня, в Києві під стінами Верховної Ради. Вимагати ухвалення Виборчого кодексу будуть активістісти та політики з усієї України, в тому числі з Волині.

Громадський Рух ЧЕСНО (ГО "Центр UA") разом із "Автомайданом", представниками ВО "Свобода", "Самопоміч", "ДемАльянс", "Народний фронт", "Народний контроль", "Національний корпус", "Сила людей", УКРОП, "Українська Галицька партія", "Громадянська позиція", "Хвиля", "Європейська партія України", Аграрна партія України, "Народний Рух України", Рух "Визволення" та Руху Нових Сил візьмуть участь у безпрецедентній всеукраїнській акції за виборчу реформу, ключова вимога якої - ухвалити в другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу (№3112-1).

Новий закон передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Очільники політичних партії переконані, що чинна змішана виборча система цементує політичну корупцію. На мажоритарних округах перемогу здобувають переважно за допомогою підкупу виборців та адмінресурсу, а прохідні місця в закритих партійних списках продаються.

Підтримують реформу не тільки політичні сили, а й громадські рухи та організації. Політологи Тарас Літковець й Михайло Наход також висловилися щодо довгоочікуваних змін до виборчого законодавства.

Останній зокрема додав: «Питання виборчої реформи почали піднімати саме експертні середовища і громадські активісти. Якщо мені не зраджує пам'ять, то більше 10-ти років тому. На цю тему вже відбулася маса круглих столів, маса ефірів на телебаченні, а віз і нині там. Я особисто абсолютно підтримую всі основні положення, які закладені в проект виборчого кодексу. І не лише стосовно виборів народних депутатів, а й реформування законодавства виборів на місцевому рівні. Також потрібно на цьому наголошувати. Тому що впровадивши ту систему, яка є, ряд територій не представлені у обласних та місцевих радах депутатами. І тому до виборчої реформи потрібно підходити комплексно. Чи достатньо зусиль усіх політичних сил, які тут присутні, і які не присутні? Очевидно, що не достатньо. Чи тиск вулиці дасть ефект? Можна випромінювати оптимізм і оголошувати, що це вдасться. Але мені здається, що системний тиск на ті партії, які підписали коаліційну угоду в 2014 році і постійне нагадування їм про це, й змушувати виконати цю обіцянку, - це той шлях, який принаймні дасть можливість виборцям зрозуміти, хто виконує виборчі обіцянки, а хто не виконує»,  - коротко резюмував представник громадської організації «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» Михайло Наход.

Координаторка Громадського руху «ЧЕСНО» та ГО «Центр.ЮА» Марія Доманська закликала усіх їхати на акцію, їхати на транспорті партій або їхати самотужки, адже лише масовість акції стане підтвердженням суспільної значимості та крайньої необхідності прийняти зміни до виборчого законодавства, адже правила гри вирішують порядок денний життя країни на наступні кілька років.

Нагадаємо, впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками - важлива частина Коаліційної Угоди. Це обіцянка Президента Петра Порошенка. Це також рекомендація міжнародних партнерів України

Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року, а з лютого 2018 триває розгляд правок до законопроекту.