Робимо політику якісною, політиків - професійними!

Луцька міська рада: як працюють постійні комісії і депутати в їх складі

28.06.2019

У Луцькій міській ради найефективніше працює постійна комісія міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, а найменш продуктивно – постійна комісія міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва. Такий висновок зробили аналітики Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу, дослідивши тенденції роботи постійних комісій ради.

У Луцькій міській раді функціонує вісім постійних депутатських комісій: 1) Постійна комісія міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту; 2) Постійна комісія міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів; 3) Постійна комісія міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру; 4) Постійна комісія міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови; 5) Постійна комісія з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва; 6) Постійна комісія міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження; 7) Постійна комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму; а також 8) Постійна комісія міської ради з питань комунального майна та приватизації.

Втім, якщо окремі комісії проводять свої засідання кожен місяць, то інші – раз на пів року. Аналітики Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу проаналізували розміщену на офіційному сайті Луцької міської ради щодо роботи постійних комісій міськради та виявили декілька тенденцій.

Тенденція №1 – чим більше депутатів входить до складу постійної комісії, тим частіше відбуваються її засідання.  

Найпродуктивнішими виборчими комісіями Луцької міської ради можна назвати: Постійну комісію міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів та Постійну комісію міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження. 

До складу першої входить одразу 9 депутатів Луцької міської ради. Це: голова комісії Борис Смаль, Микола Дендіберін, Олександр Кравченко, Ігор Поліщук («Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), Андрій Покровський («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Богдан Богонос (Всеукраїнське об’єднання «Свобода»), Павло Данильчук («Громадський рух «Народний контроль»), Тарас Шляхтич («Об’єднання «Самопоміч»), Сергій Була (позафракційний). До складу другої – 6 місцевих обранців: голова комісії Андрій Козюра (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Сергій Балицький, Петро Бойко («УКРОП»), Віктор Ящук (ВО «Свобода»), Костянтин Петрочук, Микола Яручик (позафракційні).

На сайті Луцької міської ради оприлюднено 138 протоколів засідань постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, а також 120 протоколів засідань постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження. Останні протоколи датовані 29 травня 2019 року та 24 травня 2019 року відповідно.

Натомість, найменш продуктивними можна назвати постійні комісії: з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, а також з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва. До складу першої входить четверо депутатів Луцької міської ради: голова комісії Наталія Бунда (БПП «Солідарність»), Микола Собуцький («Об’єднання «Самопоміч»), Олександр Лазука («Громадський рух «Народний контроль»), Андрій Авраменко (позафракційний). До другої комісії належать лише двоє депутатів: голова комісії Вікторія Побережна («УКРОП») та Петро Нестерук(БПП «Солідарність»).

На офіційному сайті Луцької міської ради можна знайти 30 протоколів першої комісії, а також 47 протоколів – другої з них. Відтак, востаннє постійна комісія міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму збиралась на засідання ще 17 грудня 2018 року, а постійна комісія міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва – 20 червня 2018 року.

Тенденція №2 – до складу найменш продуктивних постійних комісій міської ради входять двоє депутатів, які пропустили найбільше пленарних засідань ради за останній рік. 

Голова постійної комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму Наталія Бунда (БПП «Солідарність») не відвідала жодного пленарного засідання Луцької міської ради протягом червня 2018 року – червня 2019 року. Разом з тим, її колега по фракції Петро Нестерук, який входить до постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, за цей же період аналогічно не відвідав жодного пленарного засідання Луцької міської ради.

Тенденція №3 – постійна комісія, яка проводила останнє засідання ще рік тому, не планує його проводити і в найближчий місяць.

На офіційному сайті Луцької міської ради міститься спеціальний розділ «Графіки засідань постійних комісій», де анонсують засідання комісій міськради, що мають відбутися в поточному місяці.

Відтак, із розміщеної тут інформації видно, що сім постійних комісій міської ради, включаючи комісію з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, яка уже півроку не збиралась, планували проведення своїх чергових засідань у червні 2019 року. Втім, тут не міститься інформації про заплановане засідання комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, яка не збиралась уже протягом року. Очевидно, що постійна комісія міської ради у складі двох депутатів не є ефективною, а питання торгівлі, надання послуг та розвитку підприємництва у місті, які мають розглядатись на засідання комісії, не стоять на порядку денному і не є пріоритетними для місцевих обранців.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» .

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» була розроблена та запущена веб-платформа «Місцеві депутати. Атестація».